SZKLARNIE POLIWĘGLANOWE – ALUMINIOWE

Tworzymy z pasją. I Robimy to dobrze.

POLIWĘGLAN W SZKLARNIACH OGRODOWYCH

  • Wytrzymalszy od szkła

    Dzięki swojej elastyczności płyty poliwęglanowe jest bardzo ciężko uszkodzić. Uderzenie gałęzią czy piłką bawiącego się dziecka, nie spowoduje zniszczenia paneli.

  • Zatrzymuje szkodliwe promieniowanie UV

    Nie od dziś wiadomo, że szkło przepuszcza szkodliwe promienie UV. Prowadzi to do wolniejszego wzrostu roślin, a w skrajnych przypadkach do ich obumierania.

  • Nie tłucze się jak szkło

    Gdyby zdarzyło się jednak, tak, że panele poliwęglanowe zostałyby uszkodzone – pękną w jednym miejscu. W przeciwieństwie do szkła, nie rozsypią się po całym ogrodzie. Również wymiana paneli jest banalnie prosta – panele są wsuwane lub wsadzane w odpowiednie zaczepy.

szklarnia ogrodowea

CO WYRÓŻNIA SZKLARNIE OGRODOWE BIOPEAK?

NAJEDŹ MYSZKĄ NA PONUMEROWANE PUNKTY
1
2
3
4
5
6
szklarnia poliwęglanowa
1

Przesuwne drzwi.

Drzwiczki przesuwane są o wiele wygodniejsze w użytkowaniu niż standardowe drzwi otwierane. Masz również pewność, że po ich otwarciu nie uszkodzi ich wiatr.

2

Poliwęglanowe panele

Panele szklarni wykonane z poliwęglanu cechują się wyjątkową trwałością oraz prostotą montażu. Ścianki mają grubość 4mm.

3

Uchylne okienka.

Nasze szklarnie posiadają uchylne okna. Zapobiega to przegrzewaniu się roślin. Zaczepy wykonane są tak, by wiatr nie zamknął okienka.

4

Automatyczny otwieracz.

Niektóre nasze szklarnie wyposażone są w automatyczny otwieracz okien. Działa on w oparciu o aktualną temperaturę. Dostosowany jest do naszego klimatu. Jeżeli robi się cieplej – okno otwiera się. Robi się chłodniej – okno zamyka się.

5

System rynienek

Nasze szklarnie wyposażone są w rynienki odprowadzające deszczówkę. Pod rynienkę podłączyć możemy wąż ogrodowy, który odprowadzi wodę do beczki.

6

Metalowy fundament

Fundament to ważna rzecz. Trzyma całą szklarnię w ryzach. Fundament taki można wkopać w ziemię bądź zalać betonem.

przesuwane drzwi

PRZESUWANE DRZWI

W naszych szklarniach zastosowaliśmy drzwi typu przesuwnego. Po naszych badaniach wynikło, że sprawdzają się one o wiele lepiej niż standardowe drzwi otwierane.

poliwęglanowe panele

POLIWĘGLANOWE PANELE

Szklarnie marki BioPeak wyposażone są w panele wykonane z poliwęglanu – jest to obecnie najlepszy materiał jaki można zastosować w produkcji szklarni ogrodowych.

uchylane okienka

UCHYLANE OKIENKA

Okienka to konieczność w szklarni. Bez nich nasze roślinki „pogotowałyby się”. Solidne mocowanie nie pozwala na zamknięcie okna nawet przy silnym wietrze.

AUTOMATYCZNY OTWIERACZ OKNA

Automatyczny otwieracz to wynalazek ułatwiający życie. Już nie musisz wstawać o 6 rano w weekend by otworzyć szklarnie. Zrobi to za Ciebie siłownik, który reaguje na temperaturę.

rynienki w szklarni

RYNIENKI

Odpowiednio zamocowany system rynienek pozwala na odprowadzanie deszczówki wprost do beczki lub zamontowanie węża ogrodowego.

FUNDAMENT

Fundament to podstawa konstrukcji szklarni. Możemy zakopać go w ziemi lub wylać betonem. Uwaga! Fundament nie jest konieczny, by szklarnia stała. Jest to tylko wzmocnienie konstrukcji.

wzmocnione profile

WZMOCNIONE PROFILE

Profile szklarni wzmocnione są stalowymi elementami. Zapewnia to odpowiednią na nasze warunki atmosferyczne wytrzymałość.

stabilna konstrukcja

STABILNA KONSTRUKCJA

Szklarnie firmy BioPeak skonstruowane są tak, by oprzeć się nawet silnym wiatrom. Poprzeczne belki zapewniają stabilność całej konstrukcji.