KOMINKI MEKSYKAŃSKIE – PALENISKA OGRODOWE

Tworzymy z pasją. I Robimy to dobrze.

CIEPŁY AKCENT W TWOIM OGRODZIE

  • GLINA LUB METAL

    Nasze kominki meksykańskie – paleniska ogrodowe wykonujemy z kilku surowców. Spotkać możesz kominki wykonane z utwardzonej, wypalanej gliny, stalowe lub żeliwne.

  • NA WIECZÓR I NA GRILLA

    Nasze kominki świetnie sprawdzają się do ogrzania w chłodny wieczór czy odstraszania komarów. W kominkach takich przygotować możemy również grilla, a w tych metalowych – nawet ognisko.

  • WYJĄTKOWY WYGLĄD

    Kominki mają bardzo wyjątkowy i charakterystyczny wygląd. W Polsce są rzadko spotykane, dlatego zrobią ogromne wrażenie na Twoich znajomych i rodzinie. Nawet nieużywane będą wspaniałą ozdobą Twojego ogrodu.

KOMINKI Z NASZEJ OFERTY

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

KILKA SŁÓW O KOMINKACH MEKSYKAŃSKICH

Kominki meksykańskie to nic innego jak paleniska ogrodowe. Swoją nazwę zawdzięczają jednak pochodzeniu – to właśnie w Meksyku są stosowane na co dzień i stamtąd przywędrowały do Polski.

Cechą charakterystyczną kominków jest obły kształt, duży otwór na opał oraz komin z wylotem.

Oryginalnie kominki wykonywane są z wypalanej gliny. Produkujemy jednak jeszcze takie wykonane ze stali czy żeliwa.

Kominki wykonane z metalu osiągają o wiele większe temperatury i służyć mogą jako swoiste piece czy ogniska – stąd też mówi się o nich – paleniska ogrodowe.

Natomiast w kominkach wypalanych z utwardzonej gliny nie powinniśmy osiągać wysokich temperatur. Zalecane jest palenie w nich brykietem lub węglem drzewnym oraz niedopuszczanie do zbyt wysokich temperatur – może to spowodować pękanie materiału. Gliniane kominki doskonale spełniają rolę dekoracyjną i grzewczą – wieczór w ogrodzie przy takim kominku to czysta przyjemność. Dym wydobywający się z komina skutecznie odstrasza komary jednocześnie nie powodując zadymienia wśród uczestników wieczornego zgromadzenia – dym odprowadzany jest w górę.

Kominki są lekkie, a dodatkowo składane z kilku części – umożliwia to wygodne przenoszenie kominka z miejsca na miejsca oraz jego składowanie w okresie zimowym.

Użytkowanie kominków jest bardzo proste – na takiej samej zasadzie co grill. Pamiętać należy jedynie o tym by komin w trakcie palenia był otwarty oraz by nie dopuszczać do zbyt wysokich temperatur.

Gwarantujemy, że będziesz zadowolony!